Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 1/2 in, Polyester, White
In Stock
$333.75
/each
Earn 333 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/2 in,...
Item 792W96
$333.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Rubber |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Roll Length | 1/2 in |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Material | Polyester |
| Material Properties | Halogen-Free |
| Label Color | White |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Mfr. Model # | B33-37-483 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 5,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive