Pre-Cut Label Stock Roll: 7/16 in x 1/2 in, 1/2 in x 7/16 in, Polyester, White
In Stock
$317.00
/each
Earn 317 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 7/16 in x 1/2 in, 1...
Item 792W95
$317.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Roll Length | 7/16 in |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Label Material | Polyester |
| Label Width | 1/2 in |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Adhesive Material | Rubber |
| Label Color | White |
| Label Height | 7/16 in |
| Material Properties | Halogen-Free |
| Mfr. Model # | B33-12-483 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 7/16 in, Label Material Polyester, Label Width 1/2 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive