Pre-Cut Label Stock Roll: 2 in x 4 in, 4 in x 2 in, Metalized Polyester, Metal Detectable, Gray
In Stock
$390.00
/each
Earn 390 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 2 in x 4 in, 4 in x...
Item 792W49
$390.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Width | 4 in |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Roll Length | 2 in |
| Label Width | 4 in |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Label Thickness | 0.0053 in |
| Label Height | 2 in |
| Material Properties | Metal Detectable |
| Adhesive Material | Rubber |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Label Color | Gray |
| Mfr. Model # | B33-55-486 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 2 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 4 in, Labels per Roll 500, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive