Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 3/4 in, Metalized Polyester, Gray
In Stock
$583.00
/each
Earn 583 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in,...
Item 792W48
$583.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Material Properties | Metal Detectable |
| Roll Length | 3/4 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Thickness | 0.0053 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Height | 3/4 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Adhesive Material | Rubber |
| Label Color | Gray |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Mfr. Model # | B33-6-486 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 3/4 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 3,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive