Pre-Cut Label Stock Roll: 2 in x 4 in, 4 in x 2 in, Metalized Polyester, Gray, 500 Labels per Roll
In Stock
$367.25
/each
Earn 367 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 2 in x 4 in, 4 in x...
Item 792W45
$367.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Height | 2 in |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Label Thickness | 0.0044 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Roll Length | 2 in |
| Label Color | Gray |
| Roll Width | 4 in |
| Label Width | 4 in |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Mfr. Model # | B33-55-428 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 2 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 4 in, Labels per Roll 500, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive