Pre-Cut Label Stock Roll: 1 1/4 in x 2 3/4 in, 2 3/4 in x 1 1/4 in, Metalized Polyester, Gray
In Stock
$344.25
/each
Earn 344 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1 1/4 in x 2 3/4 in...
Item 792W44
$344.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Length | 1-1/4 in |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Height | 1-1/4 in |
| Label Thickness | 0.0044 in |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Label Width | 2-3/4 in |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Roll Width | 2-3/4 in |
| Label Color | Gray |
| Mfr. Model # | B33-7-428 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 1 1/4 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 2 3/4 in, Labels per Roll 1,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive