Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 3/4 in, Metalized Polyester, Gray
In Stock
$487.00
/each
Earn 487 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in,...
Item 792W43
$487.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Thickness | 0.0044 in |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Color | Gray |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Label Height | 3/4 in |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Roll Length | 3/4 in |
| Mfr. Model # | B33-6-428 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 3/4 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 3,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive