Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 1/2 in, Metalized Polyester, Gray
In Stock
$557.00
/each
Earn 557 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/2 in,...
Item 792W42
$557.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Roll Length | 1/2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Thickness | 0.0047 in |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Color | Gray |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Mfr. Model # | B33-37-428 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color Gray, Label Finish Matte, Label Height 1/2 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 4,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive