Pre-Cut Label Stock Roll: 4 in x 4 in, 4 in x 4 in, Metalized Polyester, Silver, 350 Labels per Roll
In Stock
$388.00
/each
Earn 388 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 4 in x 4 in, 4 in x...
Item 792W41
$388.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Width | 4 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Label Thickness | 0.0027 in |
| Label Color | Silver |
| Roll Length | 4 in |
| Label Height | 4 in |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Label Width | 4 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Mfr. Model # | B33-161-435 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 4 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 4 in, Labels per Roll 350, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive