Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 1/2 in, Metalized Polyester, Silver
In Stock
$451.00
/each
Earn 451 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/2 in,...
Item 792W36
$451.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Color | Silver |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Label Height | 1/2 in |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Roll Length | 1/2 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Thickness | 0.0027 in |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Mfr. Model # | B33-37-435 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 5,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive