Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 in, 1 in x 1/2 in, Metalized Polyester, Silver
In Stock
$458.00
/each
Earn 458 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 in, 1 in...
Item 792W35
$458.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Roll Length | 1/2 in |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Label Width | 1 in |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Label Color | Silver |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Label Thickness | 0.0027 in |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Roll Width | 1 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Mfr. Model # | B33-5-435 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 1 in, Labels per Roll 7,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive