Pre-Cut Label Stock Roll: 4 in x 4 in, 4 in x 4 in, Metalized Polyester, Silver, 350 Labels per Roll
In Stock
$500.00
/each
Earn 500 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 4 in x 4 in, 4 in x...
Item 792W34
$500.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 4 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Roll Length | 4 in |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Label Color | Silver |
| Roll Width | 4 in |
| Label Height | 4 in |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Material | Metalized Polyester |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Thickness | 0.004 in |
| Mfr. Model # | B33-161-434 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 4 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 4 in, Labels per Roll 350, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive