Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 3/4 in, Metalized Polyester, Silver
In Stock
$395.50
/each
Earn 395 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 1 1/2 in,...
Item 792W32
$395.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Label Color | Silver |
| Label Height | 3/4 in |
| Label Thickness | 0.004 in |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Roll Length | 3/4 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Mfr. Model # | B33-6-434 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 3/4 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 3,300, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive