Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/2 in, 1 1/2 in x 1/2 in, Metalized Polyester, Silver
In Stock
$527.50
/each
Earn 527 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/2 in x 1 1/2 in,...
Item 792W30
$527.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Height | 1/2 in |
| Label Thickness | 0.004 in |
| Compatible Grainger Part Number | 792VR1, 792VR2, 792VR0, 792VR5, 792VR6, 792VR3, 792VR4, 54YN75, 792VP9 |
| Material Properties | Metal Detectable, Halogen-Free |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Roll Length | 1/2 in |
| Compatible Mfr Part Number | 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153711, 153710, 149552 |
| Printer Series Compatibility | i5300, BBP33, i3300 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Label Color | Silver |
| Mfr. Model # | B33-37-434 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 54YN75, 792VP9, 792VR0, 792VR1, 792VR2, 792VR3, 792VR4, 792VR5, 792VR6, Compatible Mfr Part Number 149552, 151290, 151291, 151292, 151293, 151294, 151295, 153710, 153711, Label Color Silver, Label Finish Gloss, Label Height 1/2 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 5,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, i5300, Adhesive Properties Permanent Adhesive