Extension Spring: Crossover Center Loop End, Music Wire, 17 mm Free Lg, 0.5 mm Wire Dia, 2 PK
In Stock
$20.51
/each
Earn 20 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
SPEC Extension Spring: Crossover Center Loop End,...
Item 782AJ6
$20.51
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | SPEC |
| Wire Diameter | 0.5 mm |
| Free Length | 17 mm |
| Outside Diameter | 3.5 mm |
| System of Measurement | Metric |
| End Type | Crossover Center Loop, Full Twist Loop |
| Extended Length | 27.8 mm |
| Finish | Oil |
| Spring Rate | 0.94 N/mm |
| Spring Material | Music Wire |
| Mfr. Model # | T30850 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 31161907 |
Description
Metric Extension Spring,Package Quantity 2