Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 1 in, 1 in x 1/4 in, Polyimide, Permanent Adhesive
In Stock
$1,477.00
/each
Earn 1477 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 1/4 in x 1 in, 1 in...
Item 737Z51
$1,477.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Compatible Grainger Part Number | 22NA92, 30CZ88 |
| Label Height | 1/4 in |
| For Print Method | Thermal Transfer |
| Roll Width | 1 in |
| Label Width | 1 in |
| Compatible Mfr Part Number | 149456, 149053, 149453, 149452, 149455, 149050 |
| Printer Series Compatibility | IP Series, i5100, THT, BBP81, A8500, i7100 |
| Roll Length | 1/4 in |
| Label Material | Polyimide |
| Label Color | Yellow |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Mfr. Model # | THT-103-724-10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA92, 30CZ88, Compatible Mfr Part Number 149050, 149053, 149452, 149453, 149455, 149456, Label Color Yellow, Label Finish Matte, Label Height 1/4 in, Label Material Polyimide, Label Width 1 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility A8500, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-724, Recommended Ribbon IP-R4306, R4306