Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating Footprint 'Checker Board' Pattern, 2 in x 1 in, 1 in
In Stock
$454.75
/each
Earn 454 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating F...
Item 6UNL0
$454.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Compatible Grainger Part Number | 6XGZ2 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Width | 1 in |
| Printer Series Compatibility | S3100, S3700, i5300, S3000, BBP33, BBP35, BBP37, BBP30, BBP31, i3300 |
| Roll Length | 1 in |
| Compatible Mfr Part Number | B30-R4300 |
| Label Height | 2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Indicating Properties | Tamper Indicating Footprint 'Checker Board' Pattern |
| Label Color | Silver |
| Mfr. Model # | B30-17-438 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121611 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 6XGZ2, Compatible Mfr Part Number B30-R4300, Label Color Silver, Label Finish Matte, Label Height 2 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 1 in, Labels per Roll 1,225, Printer Series Compatibility BBP30, BBP31, BBP33, BBP35, BBP37, i3300, i5300, S3000, S3100, S3700, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-438, Recommended Ribbon B30-R4300