Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 3 1/2 in x 5 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$8.25
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Label: Polyester, Adhesive Sign Mounting, 3 1...
Item 6G314
$8.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Height | 3-1/2 in |
| Sign Header | No Header |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Width | 5 in |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | No Smoking |
| Mfr. Model # | 89176 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Label, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Style Text