No Smoking Danger Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$8.59
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Danger Reflective Label: Reflecti...
Item 63KL42
$8.59
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Legend | No Smoking In This Area |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Width | 5 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | Danger |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Height | 3-1/2 in |
| Printed Language | English |
| Mfr. Model # | LCU4-0465-RD_5X3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Danger Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text