Safety Marking Label: 6 in x 6 in Nominal Sign Size, 0.004 in Thick, Adhesive Sign Mounting, 20 PK
In Stock
$106.55
/each
Earn 106 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Marking Label: 6 in x 6 in Nominal Sig...
Item 60WC54
$106.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Product Type | Safety Marking Label |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Background Color | Red |
| Nominal Sign Size | 6 in x 6 in |
| Sign Mounting Location | Floor, Equipment |
| Width | 6 in |
| Height | 6 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material | Vinyl |
| Mfr. Model # | 60WC54 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Safety Marking Label, Number of Printed Sides 1, Sign Format Other Format, Sign Legend Background Color Red, Sign Legend Style Symbol, Package Quantity 20