Safety Marking Label: 6 in x 6 in Nominal Sign Size, 0.004 in Thick, Adhesive Sign Mounting, Vinyl
In Stock
$4.89
/each
Earn 4 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Marking Label: 6 in x 6 in Nominal Sig...
Item 60WC52
$4.89
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Height | 6 in |
| Nominal Sign Size | 6 in x 6 in |
| Sign Mounting Location | Floor, Equipment |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material | Vinyl |
| Width | 6 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Background Color | Red |
| Product Type | Safety Marking Label |
| Mfr. Model # | 60WC52 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Safety Marking Label, Circle, Number of Printed Sides 1, Sign Format Other Format, Sign Legend Background Color Red, Sign Legend Style Symbol