Information Center: Information Center, 30 in Overall Ht, 24 in Overall Wd, 4 1/2 in Overall Dp
In Stock
$342.50
/each
Earn 342 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Center: Information Center, 30 in...
Item 5T281
$342.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Language | English |
| Overall Height | 30 in |
| Overall Depth | 4-1/2 in |
| Overall Width | 24 in |
| Included Supplemental Materials | (10) Training Booklets |
| Number of Binders Included | 1 |
| Subject Matter | Binder Holder, Right-to-Understand Materials |
| Number of Binder Holders | 1 |
| Mfr. Model # | 2001 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55101520 |
Description
Information Center, Binder Holder Material Acrylic, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size 1 1/2 in, Included Hardware (1) Standard 1.5 in SDS Binder, Included Supplemental Materials (10) Training Booklets, Language English, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Wall-Mount, Number of Binder Holders 1, Number of Binders Included 1, Overall Depth 4 1/2 in, Overall Height 30 in, Overall Width 24 in