Information Center: Information Center, 20 in Overall Ht, 14 in Overall Wd, 4 1/2 in Overall Dp
In Stock
$220.00
/each
Earn 220 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Center: Information Center, 20 in...
Item 5RE38
$220.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1828 |
| Brand | BRADY |
| Number of Binders Included | 1 |
| Overall Width | 14 in |
| Number of Binder Holders | 1 |
| Language | English |
| Overall Depth | 4-1/2 in |
| Subject Matter | Binder Holder, Operating Procedures |
| Overall Height | 20 in |
| Mfr. Model # | IC326E |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Information Center, Binder Holder Material Polystyrene, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size Not Applicable, Document Storage Component Color White, Included Hardware Not Applicable, Included Supplemental Materials Not Applicable, Language English, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Wall-Mount, Number of Binder Holders 1, Number of Binders Included 1, Overall Depth 4 1/2 in, Overall Height 20 in, Overall Width 14 in, Preprinted Text Emergency Information Center