Laminate Sheet: Laminate Sheet, Polyester, Clear, Permanent Adhesive, 4 1/2 in Ht, 6 1/2 in Wd
In Stock
$31.95
/each
Earn 31 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
BRADY Laminate Sheet: Laminate Sheet, Polyester, Cl...
Item 5RB51
$31.95
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Manufacturer Part Number | 99272 |
| Freight Class Code | 37 |
| Storage Protection Code | A |
| Adhesive Type | Permanent Adhesive |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| Thickness | 0.003 in |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| California Prop 65 Cancer | N |
| Material | Polyester |
| Ozone Depleting Substance | N |
| California Prop 65 Reproductive Harm | N |
| Color | Clear |
| Width | 6-1/2 in |
| Product Type | Laminate Sheet |
| Height | 4-1/2 in |
| Mfr. Model # | 99272 |
Description
LaminateSheet, Polyester, 6-1/2inW, PK25