Projecting Sign: 7 in x 7 in Nominal Sign Size, 0.06 in Thick, With Mounting Holes Sign Mounting
In Stock
$21.14
/each
Earn 21 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Projecting Sign: 7 in x 7 in Nominal Sign Siz...
Item 56MC96
$21.14
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Width | 7 in |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | With Mounting Holes |
| Height | 7 in |
| Product Type | Projecting Sign |
| Sign Material | Plastic |
| Nominal Sign Size | 7 in x 7 in |
| Sign Background Color | White |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Mfr. Model # | PJL444P0808 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Projecting Sign, Sign Subject Matter Coronavirus Prevention, Height 7 in, Width 7 in, Sign Material Plastic, Sign Mounting Style With Mounting Holes, Header No Header, Legend Hand Washing Station, Printed Language English, Sign Shape L-Shaped