Quarantine Area Sign: 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.032 in Thick, Aluminum, White, 7 in Ht
In Stock
$18.07
/each
Earn 18 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Quarantine Area Sign: 7 in x 10 in Nominal Si...
Item 56MC85
$18.07
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material | Aluminum |
| Printed Language | English |
| Width | 10 in |
| Sign Mounting Style | With Mounting Holes |
| Height | 7 in |
| Sign Background Color | White |
| Mfr. Model # | HWD074A0710 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Quarantine Area Sign, Sign Subject Matter Quarantine Area, Height 7 in, Width 10 in, Sign Material Aluminum, Sign Mounting Style With Mounting Holes, Header Danger, Legend Quarantine Area Authorized Personnel Only, Printed Language English, Sign Shape Rectangle