Pre-Cut Label Stock Roll: Temp Indicating, 1 1/2 in x 1 in, 1 1/2 in x 1 in, White (Matte)
In Stock
$387.50
/each
Earn 387 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Temp Indicating, 1...
Item 56KH02
$387.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Compatible Mfr Part Number | 149456, 149053, 149453, 149452, 149455, 149050 |
| Indicating Properties | Temperature Indicating |
| Label Width | 1 in |
| Roll Length | 1 in |
| Label Material | Polypropylene |
| Label Height | 1-1/2 in |
| Label Color | White |
| Roll Width | 1-1/2 in |
| Compatible Grainger Part Number | 30DA32, 30CZ89 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Printer Series Compatibility | IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Mfr. Model # | THT-235-7425-2-AC |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 30CZ89, 30DA32, Compatible Mfr Part Number 149050, 149053, 149452, 149453, 149455, 149456, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 1/2 in, Label Material Polypropylene, Label Width 1 in, Labels per Roll 2,000, Printer Series Compatibility BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Vial/Tube Size 15.0 mL, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Cryogenic