Pre-Cut Label Stock Roll: Temp Indicating, 1 in x 2 in, 2 in x 1 in, White (Matte)
In Stock
$434.00
/each
Earn 434 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Temp Indicating, 1...
Item 56KH01
$434.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Color | White |
| Label Material | Polypropylene |
| Roll Width | 2 in |
| Label Height | 1 in |
| Label Width | 2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 30CZ95, 30DA39 |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Roll Length | 1 in |
| Indicating Properties | Temperature Indicating |
| Printer Series Compatibility | IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Compatible Mfr Part Number | 149456, 149053, 149453, 149452, 149455, 149050 |
| Mfr. Model # | THT-137-7425-2-AC |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 30CZ95, 30DA39, Compatible Mfr Part Number 149050, 149053, 149452, 149453, 149455, 149456, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 in, Label Material Polypropylene, Label Width 2 in, Labels per Roll 2,000, Printer Series Compatibility BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Vial/Tube Size 50.0 mL, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Cryogenic