Safety Sign, White, Plastic, 18 in H
In Stock
$152.50
/each
Earn 152 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, White, Plastic, 18 in H
Item 56JU85
$152.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Printed Language | English |
| Product Type | Safety Sign |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Background Color | White |
| Sign Legend | For The Health And Safety Of Our Customers And Employees |
| Height | 18 in |
| Width | 24 in |
| Nominal Sign Size | 18 in x 24 in x 1/8 in |
| Sign Header | Safety First |
| Sign Material | Plastic |
| Mfr. Model # | 56JU85 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
A-Frame, Number of Printed Sides 1, Printed Language English, Sign Header Safety First, Sign Legend For The Health And Safety Of Our Customers And Employees, Mirror Print No