Quarantine Area Sign: 14 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.032 in Thick, Aluminum, Orange, 14 in Ht
In Stock
$30.75
/each
Earn 30 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Quarantine Area Sign: 14 in x 10 in Nominal S...
Item 56JT79
$30.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Height | 14 in |
| Printed Language | English |
| Width | 10 in |
| Retroreflective Grade | Non-Reflective |
| Sign Background Color | Orange |
| Sign Material | Aluminum |
| Sign Mounting Style | With Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Mfr. Model # | HWW306A1410 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Quarantine Area Sign, Sign Subject Matter Coronavirus Prevention, Height 14 in, Width 10 in, Sign Material Aluminum, Sign Mounting Style With Mounting Holes, Header Warning, Legend Quarantine Area Keep Out, Printed Language English, Sign Shape Rectangle