Quarantine Area Sign: 10 in x 7 in Nominal Sign Size, 0.032 in Thick, Aluminum, Orange, 10 in Ht
In Stock
$17.84
/each
Earn 17 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Quarantine Area Sign: 10 in x 7 in Nominal Si...
Item 56JT78
$17.84
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | With Mounting Holes |
| Height | 10 in |
| Width | 7 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Background Color | Orange |
| Sign Material | Aluminum |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Mfr. Model # | HWW306A1007 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Quarantine Area Sign, Sign Subject Matter Coronavirus Prevention, Height 10 in, Width 7 in, Sign Material Aluminum, Sign Mounting Style With Mounting Holes, Header Warning, Legend Quarantine Area Keep Out, Printed Language English