Quarantine Area Sign: 14 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.004 in Thick, Polyester, Orange, 14 in Ht
In Stock
$17.39
/each
Earn 17 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Quarantine Area Sign: 14 in x 10 in Nominal S...
Item 56JT77
$17.39
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Width | 10 in |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | Adhesive Surface |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Material | Polyester |
| Sign Background Color | Orange |
| Retroreflective Grade | Non-Reflective |
| Height | 14 in |
| Mfr. Model # | HWW306T1410 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Quarantine Area Sign, Sign Subject Matter Coronavirus Prevention, Height 14 in, Width 10 in, Sign Material Polyester, Sign Mounting Style Adhesive Surface, Header Warning, Legend Quarantine Area Keep Out, Printed Language English, Sign Shape Rectangle