Quarantine Area Sign: 14 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.055 in Thick, Polystyrene, Orange, 14 in Ht
In Stock
$15.31
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Quarantine Area Sign: 14 in x 10 in Nominal S...
Item 56JT75
$15.31
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Background Color | Orange |
| Sign Material | Polystyrene |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Printed Language | English |
| Height | 14 in |
| Width | 10 in |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Mounting Style | With Mounting Holes |
| Mfr. Model # | HWW306P1410 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Quarantine Area Sign, Sign Subject Matter Coronavirus Prevention, Height 14 in, Width 10 in, Sign Material Polystyrene, Sign Mounting Style With Mounting Holes, Header Warning, Legend Quarantine Area Keep Out, Printed Language English, Sign Shape Rectangle