Prevent The Spread Of Coronavirus Sign: 14 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.032 in Thick, Aluminum
In Stock
$30.75
/each
Earn 30 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Prevent The Spread Of Coronavirus Sign: 14 in...
Item 56JT63
$30.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Width | 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Background Color | White |
| Product Type | Prevent The Spread Of Coronavirus Sign |
| Sign Mounting Style | With Mounting Holes |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Height | 14 in |
| Sign Material | Aluminum |
| Mfr. Model # | HWB718A1410 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Prevent The Spread Of Coronavirus Sign, Sign Subject Matter Coronavirus Prevention, Height 14 in, Width 10 in, Sign Material Aluminum, Sign Mounting Style With Mounting Holes, Header No Header, Legend Prevent the Spread Of Coronavirus (COVID-19) Please Use Hand Sanitizer Before Entering, Printed Language English, Sign Shape Rectangle