Prevent The Spread Of Coronavirus Sign: 10 in x 7 in Nominal Sign Size, 0.032 in Thick, Aluminum
In Stock
$17.84
/each
Earn 17 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Prevent The Spread Of Coronavirus Sign: 10 in...
Item 56JT62
$17.84
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Product Type | Prevent The Spread Of Coronavirus Sign |
| Sign Mounting Style | With Mounting Holes |
| Sign Background Color | White |
| Width | 7 in |
| Height | 10 in |
| Printed Language | English |
| Sign Material | Aluminum |
| Mfr. Model # | HWB718A1007 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Prevent The Spread Of Coronavirus Sign, Sign Subject Matter Coronavirus Prevention, Height 10 in, Width 7 in, Sign Material Aluminum, Sign Mounting Style With Mounting Holes, Header No Header, Legend Prevent the Spread Of Coronavirus (COVID-19) Please Use Hand Sanitizer Before Entering, Printed Language English, Sign Shape Rectangle