Prevent The Spread Of Coronavirus Sign: 14 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.004 in Thick, Polyester
In Stock
$17.39
/each
Earn 17 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Prevent The Spread Of Coronavirus Sign: 14 in...
Item 56JT61
$17.39
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Height | 14 in |
| Sign Background Color | White |
| Width | 10 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive Surface |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material | Polyester |
| Product Type | Prevent The Spread Of Coronavirus Sign |
| Mfr. Model # | HWB718T1410 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Prevent The Spread Of Coronavirus Sign, Sign Subject Matter Coronavirus Prevention, Height 14 in, Width 10 in, Sign Material Polyester, Sign Mounting Style Adhesive Surface, Header No Header, Legend Prevent the Spread Of Coronavirus (COVID-19) Please Use Hand Sanitizer Before Entering, Printed Language English, Sign Shape Rectangle