Prevent The Spread Of Coronavirus Sign: 10 in x 14 in Nominal Sign Size, 0.004 in Thick, Polyester
In Stock
$17.39
/each
Earn 17 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Prevent The Spread Of Coronavirus Sign: 10 in...
Item 56JT55
$17.39
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Material | Polyester |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Height | 10 in |
| Printed Language | English |
| Sign Background Color | White |
| Width | 14 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive Surface |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Product Type | Prevent The Spread Of Coronavirus Sign |
| Mfr. Model # | HWB716T1014 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Prevent The Spread Of Coronavirus Sign, Sign Subject Matter Coronavirus Prevention, Height 10 in, Width 14 in, Sign Material Polyester, Sign Mounting Style Adhesive Surface, Header Prevent The Spread Of Coronavirus (COVID-19)