Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 25 mm Thread Lg, 80 mm Lg, Silver
In Stock
$131.80
/each
Earn 131 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 25 mm Thre...
Item 53HZ86
$131.80
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Handle Length | 80 mm |
| Overall Height | 83.5 mm |
| Thread Size | M10 |
| Color | Silver |
| Measurement System | Metric |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Thread Length | 25 mm |
| Hub Height | 41.5 mm |
| Features | Protective Cap |
| Mfr. Model # | K0124.9310X25 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Color Silver, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 25.00mm, Overall Height 83.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud