Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 20 mm Thread Lg, 80 mm Lg, Silver
In Stock
$131.80
/each
Earn 131 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 20 mm Thre...
Item 53HZ85
$131.80
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Overall Height | 78.5 mm |
| Color | Silver |
| Hub Height | 41.5 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Features | Protective Cap |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Thread Length | 20 mm |
| Handle Length | 80 mm |
| Thread Size | M10 |
| Measurement System | Metric |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Mfr. Model # | K0124.9310X20 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Color Silver, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 20.00mm, Overall Height 78.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud