Rotary Brush: Round, 13 in Brush Dia, For Machine Size 26 in, Polypropylene, Black
In Stock
$254.75
/each
Earn 254 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
DAYTON Rotary Brush: Round, 13 in Brush Dia, For Mac...
Item 4NEN2
$254.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1526 |
| Brand | DAYTON |
| Bristle Color | Black |
| Application | Cleaning, Scrubbing |
| Material | Polypropylene |
| Shape | Round |
| Brush Diameter | 13 in |
| Compatible with Manufacturer Part Number | AS6690T-EU |
| Fits Machine Size | 26 in |
| Trim Length | 1-1/2 in |
| Mfr. Model # | 4NEN2 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 47121613 |
Description
Rotary Brush, Application Cleaning, Scrubbing, Fits Machine Size 26 in, Shape Round, Material Polypropylene, Bristle Material Polypropylene, Bristle Color Black, Brush Diameter 13 in, Trim Length 1 1/2 in, Block Size 13 in, Compatible with Manufacturer Part Number AS6690T-EU, Overall Diameter Not Applicable, Series Not Applicable, Wear Marker No