Work Table: Fixed Ht, Steel, 60 in x 30 in, 4, 800 lb Overall Load Capacity
In Stock
$1,914.00
/each
Earn 1914 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
APPROVED VENDOR Work Table: Fixed Ht, Steel, 60 in x 30 in, 4...
Item 4DKN7
$1,914.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | APPROVED VENDOR |
| Caster Mount Type | Plate |
| Wheel Diameter | 8 in |
| Overall Height | 33 in |
| Edge Shape | Round Corner |
| Assembly | Fully Assembled |
| Overall Load Capacity | 4,800 lb |
| Top Material | Steel |
| Overall Width | 60 in |
| Height Adjustability | Fixed Height |
| Overall Depth | 30 in |
| Overall Height Range | 33 in |
| Caster Type | (2) Rigid, (2) Swivel |
| Color | Gray |
| Number of Drawers | 0 |
| Top Gauge | 12 ga |
| Number of Shelves | 2 |
| Frame Material | Steel |
| Mfr. Model # | LE360P800GP |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 56111902 |
Description
Work Table, Height Adjustability Fixed Height, Number of Shelves 2, Assembly Fully Assembled, Back Stop Height Not Applicable, Color Gray, Edge Shape Round Corner, Features 12 Gauge Caster Mounts, Clearance Between Shelves is 9 in, Frame Material Steel, Frame Material Finish Powder Coated, Height Adjustment Increments Not Applicable, Included Components Lower Shelf, Upper Shelf, Maximum Adjustable Height Not Applicable, Minimum Adjustable Height Not Applicable