Rflct No Smoking Caut Sign, 7x10in, Alum
In Stock
$18.36
/each
Earn 18 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Rflct No Smoking Caut Sign, 7x10in, Alum
Item 49DX77
$18.36
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Printed Language | English |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 10 in |
| Height | 7 in |
| Sign Header | Caution |
| Mfr. Model # | LCU3-0372-RA_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No Smoking Caution Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Do Not Smoke Eat Or Drink In This Area, Sign Legend Background Color Yellow, Sign Legend Style Text