Pre-Cut Label Stock Roll: 5 3/4 in x 3 1/4 in, 3 1/4 in x 5 3/4 in, Polyester, White
In Stock
$491.00
/each
Earn 491 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 5 3/4 in x 3 1/4 in...
Item 493R06
$491.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Material | Polyester |
| Material Properties | Inkjet Print-Receptive |
| Roll Length | 5-3/4 in |
| Label Height | 5-3/4 in |
| Compatible Mfr Part Number | J20-CMY |
| Printer Series Compatibility | BradyJET J2000 |
| Compatible Grainger Part Number | 493P68 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Color | White |
| Label Width | 3-1/4 in |
| Mfr. Model # | J20-255-2551 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121611 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Inkjet, Compatible Grainger Part Number 493P68, Compatible Mfr Part Number J20-CMY, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 5 3/4 in, Label Material Polyester, Label Width 3 1/4 in, Labels per Roll 100, Printer Series Compatibility BradyJET J2000, Material Properties Inkjet Print-Receptive, Material Series B-2551, Recommended Ribbon J20-CMY, Resistance Properties Abrasion-Resistant, Chemical-Resistant, Preprinted Text No Legend