Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$22.72
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounti...
Item 484M05
$22.72
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Height | 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | No Header |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | Indoors Or Within 15 Feet Of Entrance |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Width | 10 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Mfr. Model # | LCU1-0197-RA_10x14 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Indoors Or Within 15 Feet Of Entrance, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text