Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$22.17
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounti...
Item 484L82
$22.17
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Header | No Header |
| Height | 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Material Group | Metal |
| Printed Language | English |
| Width | 14 in |
| Sign Legend | Smoking Prohibited In This Building |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Mfr. Model # | LCU1-0043-RA_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Prohibited In This Building, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text