Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$22.72
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounti...
Item 484L78
$22.72
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Height | 10 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 14 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Header | No Header |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited Within 25 Feet Of Building Entrance |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Metal |
| Mfr. Model # | LCU1-0036-RA_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Is Prohibited Within 25 Feet Of Building Entrance, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text