Rflct No Smoking Sign, 10x7in, Aluminum
In Stock
$16.69
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Rflct No Smoking Sign, 10x7in, Aluminum
Item 484L52
$16.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Header | No Header |
| Sign Format | Other Format |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Width | 7 in |
| Height | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Material Group | Metal |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| State Specific Compliance | AZ |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Mfr. Model # | LCU1-0187-RA_7x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Thank You For Not Smoking. To Report A Violation Or File A Compliant: Smokefreearizona.Org, 1-877-4-Aznosmoke, 1-877-429-6676, Smoke-Free Arizona Act Ars36-601.01, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text