Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$16.69
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounti...
Item 484L42
$16.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Height | 7 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Format | Other Format |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Legend | No Smoking Within 15 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Width | 10 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Printed Language | English |
| Sign Header | No Header |
| Mfr. Model # | LCU1-0038-RA_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 15 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text