No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$13.57
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Si...
Item 484L05
$13.57
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 14 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | No Header |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Printed Language | English |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | Smoking Prohibited In This Building |
| Width | 10 in |
| Mfr. Model # | LCU1-0043-ED_10x14 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Prohibited In This Building, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text