No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$13.57
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Si...
Item 484L04
$13.57
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Width | 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Legend | No Smoking |
| Height | 14 in |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Header | No Header |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Mfr. Model # | LCU1-0042-ED_10x14 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text